مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۴۰۱/۰۴/۰۲

لزوم ساماندهی وضعیت بازار شهربابک با همکاری مردم و بازاریان

سرپرست فرمانداری شهربابک بر لزوم ساماندهی وضعیت بازار شهربابک با همکاری مردم و بازاریان تاکید کرد.
🔰به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهربابک، در یک دیدار صمیمی نشست سرپرست فرمانداری شهربابک با حضور روسای اعضای کمیته تنظیم بازار و تعدادی از روسای اصناف و بازاریان شهربابک برگزار شد.


🔸سرپرست فرمانداری شهربابک در این جلسه دو ساعته ضمن تبریک روز اصناف گفت: یک نگرش نسبت به بازار شهربابک وجود دارد که به نوعی بازار  شهرستان رها شده است که این تفکر زیبنده شهرستان نمی باشد و از طرفی مردم نیز از برخی صنوف ناراضی هستند .

🔸نویدی به برخی اقدامات انجام شده در حوزه آرد و نان شهربابک از جمله افزایش سهمیه آرد و تعداد نانوایی ها اشاره کرد و افزود: باید تلاش کنیم تا رضایت مردم از نانوایی ها افزایش یابد و شاهد ساماندهی نانوایی باشند.

🔸وی با تأکید بر این که اصناف توانایی کنترل بازار را دارند، تصریح کرد: ادارات ذیربط قصد ورود به بازار را ندارند اما اگر نیاز باشد برای کنترل آن از ابزارهای قانونی استفاده می کنیم و رضایت مردم بسیار مهم است.

🔸نویدی تأکید کرد: بازاریان باید کیفیت خدمات خود را بالا برده  و از طرفی با قیمت های منصفانه رضایت مردم را جلب کنند، ادارات ذیربط و فرمانداری نیز آمادگی این را داریم که مشکلات اصناف را بر طرف و شرکت ها مستقر در شهرستان را به دریافت خدمات و خرید از بازار شهربابک ترغیب کنیم.

🔸وی در پاسخ به اعتراض چند نفر از بازاریان نسبت به برپایی نمایشگاه طی دو هفته گذشته در شهربابک اظهار داشت: در اکثر غرفه های نمایشگاه کالاهایی عرضه می شد که در شهربابک وجود نداشت و برخی از غرفه ها نیز متعلق به شهربابکی ها بود و ضمن این که اگر بازاریان با قیمت های مناسب کالا ها را عرضه کنند از ایجاد این گونه نمایشگاه ها جلوگیری خواهد شد‌.

🔸سرپرست فرمانداری شهربابک ضمن تاکید بر مراقبت بر کم فروشی برخی  بازاریان، بیان داشت: اصناف به بازار شهرهای جوزم ، دهج ،خاتون آباد و خورسند  هم توجه و نظارت لازم را داشته باشند.

🔹 در ابتدای جلسه اعضای کمیته تنظیم بازار و برخی از مسولین شهرستان با بیان اینکه اصناف بخش مهمی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند، افزودند: صاحبان صنوف می توانند با رعایت انصاف و عدالت در حفظ آرامش بازار سهم قابل توجهی ایفا کنند.

🔹ایشان به برخی از مشکلات بازار شهربابک از جمله چند نرخی بودن کالاها و خدمات، وجود واسطه گری به ویژه در بخش عرضه نان اشاره و تاکید کردند: نظارت صحیح، تعیین نرخ گذاری منصفانه، رعایت بهداشت از جمله اقدامات مهمی است که لازم است اصناف شهرستان آن ها را در دستور کار خود قرار دهند.

🔹در ابتدای این جلسه نیز گزارشی از بازدیدهای میدانی مسئولان از بازار شهرستان ارائه گردید.

🔹در این جلسه همچنین  برخی از فروشندگان و رؤسای اصناف مشکلات و مسائل حوزه خود را بیان کردند.


 


منبع : فرمانداری شهربابک


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲