مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۴۰۱/۰۳/۱۸

توسعه کشاورزی و دامپروری شهربابک در کنار توسعه صنعتی و معدنی

سرپرست فرمانداری شهربابک گفت: توسعه کشاورزی و دامپروری شهربابک در کنار توسعه صنعتی و معدنی ضرورت دارد.

🔰به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهربابک، نشست سرپرست فرمانداری شهربابک با حضور آقای دکتر خیر اندیش رییس سازمان جهادکشاورزی استان کرمان، معاونین سازمان جهاد کشاورزی ، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شهربابک و برخی از کارشناسان استانی و شهرستان برگزار شد.

🔹سرپرست فرمانداری شهربابک در این جلسه با بیان این که شهرستان شهربابک از دیرباز در حوزه کشاورزی و دامپروری فعالیت داشته است و تولیدات آن با ویژگی های منحصر به فرد مطرح بوده، افزود: شهربابک در چند سال اخیر به سوی صنعتی شدن رفته است اما نباید حرفه اصلی مردم  عزیز و خوب شهرستان یعنی کشاورزی و دامپروری را نادیده گرفت.


🔹نویدی افزود: محصولات لبنی شهربابک که از کیفیت و بازار پسندی خوبی برخوردار بوده است و ایجاد و تکمیل واحد های نیمه تمام  ظرفیت بسیار مناسبی در ایجاد اشتغال و افزایش سطح درآمد مردم محسوب می شود.


🔹وی تصریح کرد: در ایجاد واحد‌های تولیدی جدید و راه اندازی مجتمع های رها شده، به حمایت سازمان جهاد کشاورزی استان و اعطای تسهیلات مناسب  احتیاج داریم.


🔹نویدی شهربابک را در حال حاضر شهری مهاجرپذیر دانست و گفت: با توجه به فعالیت شرکت های صنعتی و معدنی در شهرستان و وجود منابع بانکی می توان سرمایه‌گذاران در حوزه کشاورزی و دامپروری را برای ایجاد واحدهای تولیدی با درآمد مناسب ترغیب کرد.


🔸آقای دکتر خیر اندیش رییس جهاد کشاورزی استان نیز در ادامه گفت: فرماندار شهربابک نگاهی اقتصادی دارد و این فرصت خوبی برای شهرستان محسوب می شود.

🔸وی با اشاره به این که پسته در شهربابک از جایگاه ویژه ای برخوردار است، افزود: وضعیت باغداری در شهربابک وضعیت خوبی دارد و می تواند در اقتصاد شهرستان نقش مهمی ایفا کند.

🔸وی تصریح کرد: نصب ایستگاه هواشناسی در شهربابک ضرورت دارد و می تواند از وارد شدن خسارت های ناشی از سرمازدگی جلوگیری نماید.

در این جلسه همچنین مسایل و مشکلات بخش کشاورزی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و تصمیماتی اتخاذ شد. 


منبع : فرمانداری شهربابک


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار