مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۴۰۰/۰۶/۱۰

اجرای ۳۰ کلاس درس در قالب شش پروژه در شهرستان شهربابک

مدیر کل نوسازی مدارس استان از شش پروژه ی در حال اجرا در شهرستان شهربابک در قالب پروژه های ملی و مشارکتی خبر داد

صبح امروز در پی سفر مدیر کل نوسازی مدارس استان کرمان و معاون آموزشی اداره کل شورای آموزش و پرورش شهرستان با حضور شمسی فرماندار شاه حسینی رئیس اداره آموزش و پرورش و سایر اعضا تشکیل شد

اجرای ۳۰ کلاس درس در قالب شش پروژه در شهرستان شهربابک
 
 مدیر کل نوسازی مدارس استان از شش پروژه ی در حال اجرا در شهرستان شهربابک در قالب پروژه های ملی و مشارکتی خبر داد.
 
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهربابک؛ صبح امروز در پی سفر مدیر کل نوسازی مدارس استان کرمان و معاون آموزشی اداره کل ، شورای آموزش و پرورش شهرستان با حضور شمسی فرماندار ، شاه حسینی رئیس اداره آموزش و پرورش و سایر اعضا تشکیل شد.
 
در این جلسه مدیر کل نوسازی مدارس استان از شش پروژه ی در حال اجرا در شهرستان شهربابک در قالب پروژه های ملی و مشارکتی خبر داد و گفت: این پروژه ها در مجموع شامل ۳۰ کلاس درس می باشند که دو مدرسه شش کلاسه را با تامین اعتبار سعی میکنیم تا پایان مهرماه به بهره برداری برسانیم.
 
واعظی نژاد اظهار داشت: سرانه ی آموزشی شهرستان شهربابک نسبت به متوسط کشوری در حد بالاتری قرار دارد یعنی به ازای هر دانش آموز ۵/۵ متر مربع فضای آموزشی که البته این فضا نسبت به متوسط جهانی پایین است و ما تلاش خواهیم سرانه ی آموزشی را در کل استان افزایش دهیم تا به متوسط جهان ی یعنی ۸ متر مربع برای هر دانش آموز برسد.
 
وی با اشاره به کلنگ زنی ساختمان هنرستان ۱۸ کلاسه شهید نجفی در سال ۱۳۹۸ ، بیان داشت: به همت رضاحسینی نماینده محترم شهرستان و رایزنی های انجام شده اعتبارات مناسبی برای تکمیل این پروژه تخصیص داده شده است.
 
واعظی نژاد افزود: در سال ۱۳۹۹ ،  ۳۵۲۵ متر مربع زیر بنا و اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد تومان برای شهرستان شهربابک تخصیص داده شده بود که اجرایی شدند. ۳۷۵۰ متر مربع آسفالت محوطه مدارس نیز تا پایان سال جاری انجام خواهد شد و تلاش خواهیم کرد برای سایر مدارس نیز تا پایان سال سهیمه مناسبی با توجه به اولویت اداره آموزش و پرورش شهرستان در نظر بگیریم.
 
وی در ادامه بیان داشت: از ابتدای طرح استانداردسازی سیستم های گرمایشی تا کنون ۳۲۱ کلاس درس در شهرستان شهربابک مجهز به سیستم های گرمایشی مطلوب ، استاندارد و ایمن شدند و امیدواریم با تامین اعتبار در سال جدید بتوانیم سایر کلاس های درسی که از بخاری های نفتی و گازی استفاده میکنند را مجهز نماییم. همچنین در بحث تعمیرات مدارس نیز ، ۹ مدرسه مجهز به عایق رطوبتی شدند.
 
مدیر کل نوسازی مدارس استان از تخصیص اعتبار محرومیت زدایی برای استان کرمان خبر داد و گفت: به همت مجمع نمایندگان استان ، استان کرمان در مجموعه ی مشمولان این اعتبارات قرار گرفته است و این اعتبار برای تمام شهرستان ها اعم از شهرستان شهربابک تخصیص داده خواهد شد.
 
وی اظهار داشت: با توجه به اولویت دولت در تکمیل پروژه های نیمه تمام ، در حال حاضر مجوز ساخت مدرسه ی جدید داده نمی شود مگر به صورت مشارکت سی درصدی با خیرین و شرکتها تا به عنوان پروژه های نیمه تمام در لیست اعتبارات تکمیل مدارس قرار بگیرد ، در این زمینه شهرستان شهربابک میتواند از پتانسیل وجود شرکت های صنعتی استفاده نماید.
 
واعظی پور با اشاره به شرایط ایجاد شده پس از شیوع ویروس کرونا در جهان و نیاز به توسعه ی آموزش مجازی در مدارس ، نسبت به تامین تجهیزات و نیازهای مدارس شهرستان شهربابک در این زمینه قول مساعد داد.
 
 مشاهده سایر تصاویر👇
 
‌‌‌‌‌‌اینستاگرام:
https://www.instagram.com/p/CTPSSpPhj7G/?utm_medium=copy_link
 
تلگرام:
@ayandehroshanshahrbabak


منبع : فرمانداری شهربابک


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲