مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۴۰۰/۰۶/۱۰

مطالبه گری فرماندار شهرستان از مسئولین استانی در شورای آموزش و پرورش

فرماندار شهربابک خواستار تجدید نظر استان در زمینه ی حمایت از حوزه ی آموزش و پرورش شهرستان هستیم

صبح امروز در پی سفر معاون آموزش اداره کل آموزش و پرورش استان و مدیر کل نوسازی مدارس استان کرمان جلسه ی شورای آموزش و پرورش با ریاست قاسم شمسی فرماندار شهربابک تشکیل شد

مطالبه گری فرماندار شهرستان از مسئولین استانی در شورای آموزش و پرورش
 
 فرماندار شهربابک: خواستار تجدید نظر استان در زمینه ی حمایت از حوزه ی آموزش و پرورش شهرستان هستیم.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهربابک؛ صبح امروز در پی سفر معاون آموزش اداره کل آموزش و پرورش استان و مدیر کل نوسازی مدارس استان کرمان ، جلسه ی شورای آموزش و پرورش با ریاست قاسم شمسی فرماندار شهربابک تشکیل شد.
 
فرماندار شهربابک با معرفی شهرستان شهربابک به عنوان یکی از قطب های علمی استان، تاکید نمود: خواستار تجدید نظر استان در حمایت از حوزه ی آموزش و پرورش شهرستان شهربابک هستیم.
 
وی با اشاره به بازنشستگی بخش قابل توجهی از معلمین کارآمد و مجرب شهرستان ، تصریح نمود: اگر به نیازهای آموزشی شهرستان توجه نشود در آینده با افت کیفیت آموزشی مواجه خواهد شد.
 
رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان در باب گلایه از مسئولین استانی، اظهار داشت: در پی رایزنی های مسئولین شهرستان با اداره کل و پیگیری های نماینده از طریق وزارت خانه ، قول های مساعدی در زمینه تسهیل در انتقال معلمین شهربابکی از مناطق دیگر  و تسهیل در روند جا به جایی نیروهای آموزشی داده شد ولی تاکنون هیچ اقدامی از سوی استان صورت نگرفته است.
 
وی افزود: با این ادامه ی این روند، در سالهای آینده شهرستان شهربابک با کمبود نیروی معلم در مدارس خصوصا مدارس متوسطه پسرانه روبرو خواهد شد ، همانطور که هم اکنون به دلیل به کارگیری کادر مدارس در حوزه ی تدریس ، دچار افت کیفیت آموزشی شده ایم.
 
فرماندار شهربابک در ادامه ، بیان داشت: متاسفانه با تغییر سیاست انتخاب معلمین توسط مدیران ، ضربه ی بزرگی به کیفیت بالای آموزش در مدارس تیزهوشان شهرستان وارد خواهد شد و این کاهش کیفیت باعث کاهش کسب رتبه های علمی در آینده ی شهرستان خواهد شد.
 
 شمسی همچنین خواستار برنامه ریزی برای افزایش کیفیت مدارس غیرانتفاعی در شهرستان با توجه به استقبال اولیا خصوصا در دوره ی ابتدایی شد.
 
وی با اشاره به درآمدهای غیر متفرقه آموزش و پرورش، گفت: متاسفانه درصد قابل توجهی از این درآمدها به شهرستان برگشت داده نمی شود، در صورتی که آموزش و پرورش شهرستان با مشکلات مالی مواجه می باشد و نیازمند تزریق این درآمد می باشد.
 
رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان در بحث وضعیت ساختمان مدارس در شهرستان اظهار داشت: هر چند در شهرستان شهربابک چندین مدرسه با حمایت مالی شرکت ها ساخته شده است ولی هنوز مدارسی با ساختمان فرسوده وجود دارد که شهرستان برای ساماندهی این مدارس و تامین تجهیزات آموزشی نیاز به اعتبارات استانی دارد.
 
 مشاهده سایر تصاویر👇
 
‌‌‌‌‌‌اینستاگرام:
https://www.instagram.com/p/CTPOgGUBTJM/?utm_medium=copy_link
 


منبع : فرمانداری شهربابک


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲