مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۳۹۹/۱۲/۱۴

در سفر استاندارکرمان به شهربابک صورت گرفت

از دیدارهای مردمی و افتتاح طرحهای عمرانی تا برگزاری جلسه اقتصاد مقاومتی

استاندار کرمان در سفر به شهرستان‌ شهربابک تصفیه‌خانه آب شرب کارخانه کاشی و سرامیک آماتیس و ۱۰ زمین چمن مصنوعی را افتتاح کرد

 سفر استاندارکرمان به شهربابک 

استاندارکرمان در راستای سفرهای منظم و مستمر شهرستانی، صبح امروز ۱۳ اسفند با استقبال جمعی از مسئولان محلی ؛ وارد روستای میمند  به عنوان نوزدهمین اثر جمهوری اسلامی ایران و سومین اثر تاریخی استان کرمان  که در فهرست میراث جهانی به ثبت رسیده است ، از توابع شهرستان شهربابک شد. بازدید از روستای تاریخی و دستکند میمند و گفتگو با اهالی  با حضور نماینده مردم شهرستان شهربابک در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهربابک، مدیران کل حراست،بازرسی و روابط عمومی استانداری، مشاور اقتصادی استاندار و جمعی از مسئولان محلی اولین برنامه دکتر زینی وند استاندارکرمان در سفر به شهرستان شهربابک بود .
 سپس دکتر زینی وند استاندارکرمان باحضور در گلزار شهدای شهربابک، با نثارگل و قرائت فاتحه به مقام والای شهدا ادای احترام کرد . امام جمعه و  سرپرست فرمانداری شهرستان، نماینده مردم شهرستان شهربابک در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استان و شهرستان استاندار را همراهی کردند.
  وی در حاشیه این مراسم  جهت بررسی مشکلات با مردم دیدار و گفتگو کرد . دکتر زینی‌وند استاندار کرمان در فرمانداری شهربابک نیز با تعدادی از اهالی  که  با هماهنگی سامانه ارتباطات مردمی مردم و دولت "سامد" و از طریق دفتر بازرسی، حقوقی و ارزیابی عملکرد استانداری کرمان انجام شده بود، دیدار و گفتگو کرد. در این ملاقات‌ها به درخواست‌ها و مشکلات اهالی رسیدگی و دستورات لازم صادر شد.
 
در سفر (چهارشنبه 13 اسفند ماه) دکتر علی زینی‌وند استاندار کرمان به شهرستان شهربابک ، تصفیه‌خانه آب شرب شهربابک با ظرفیت 90 لیتر بر ثانیه با حضور نماینده مردم شهربابک در مجلس و تعدادی از مدیران استانی و محلی به بهره‌برداری رسید.
به گفته محمد طاهری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان برای اجرای این تصفیه‌خانه از شرکت‌های دانش‌بنیان به منظور افزایش کیفیت آب بهره گرفته شده و 10 میلیارد تومان اعتبار برای آن هزینه شده است.  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان عنوان کرد: خشکسالی‌های پیاپی بر کمیّت و کیفیت آب در استان کرمان تاثیر گذاشته است و با استفاده از فناوری‌های دانش‌بنیان، تصفیه‌خانه‌های آب در کوهبنان، کیانشهر، ریحانشهر، بردسیر، دشتکار، جوزم، جیرفت، فهرج راه‌اندازی شده‌اند که فلزات سنگین موجود در آب را به حد استاندارد می‌رساند.
طاهری همچنین از اجرای پروژه بزرگ انتقال آب به روستاهای دهج و جوزم در شهربابک نام برد و با بیان اینکه این پروژه بدون ردیف و پیوست قانون بودجه عملیاتی شده است، گفت: ۱۱ هزار مترمکعب مخزن ذخیره، ۱۵۰۰ مترمکعب مخزن بین راهی، ۵ ایستگاه پمپاژ و غیره با اعتبار 30 میلیارد تومان در این پروژه هزینه شده است.
 همچنین  با حضور استاندار کرمان،  سرپرست فرمانداری شهربابک، نماینده شهربابک در مجلس، سرپرست معاونت اقتصادی و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی بهره‌برداری همزمان از ۱۰ زمین چمن مصنوعی در شهربابک و ۷ روستای شهربابک با مساحت ۱۵هزار متر مربع آغاز شد.( زمین چمن در روستا های مهرآباد, گیشنیزوئیه, اشکور, کمسرخ, مرج, پاقلعه و کانون امام خمینی )
 
کارخانه کاشی و سرامیک‌ شهربابک با بیش از ۳۳۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری نیز در این سفر مورد افتتاح و بهره‌برداری قرار گرفت.
در پایان این سفر جلسه مشترک ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان کرمان ویژه شهرستان شهربابک به ریاست دکتر علی زینی وند در سالن اجتماعات کارخانه ذوب مس خاتون آباد برگزار و مشکلات واحدهای تولیدی و سرمایه گذاری بررسی و رفع گردید. در این جلسه ۲۰ طرح سرمایه گذاری از سوی شمسی فرماندار مطرح و با حضور استاندار و مسئولین استان و شهرستان بررسی و رفع شد.
 
 
 
 
 
 
 
 


منبع : فرمانداری شهربابک


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲