مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۳۹۸/۱۰/۰۴

با حضور رئیس کل دادگستری استان

آیین تودیع و معارفه دادستان شهربابک صورت پذیرفت

از خدمات دو سال ودوماه ایمان شهسواری تجلیل و مسئولیت دادستانی عمومی و انقلاب شهربابک به علیرضا مظفری سپرده شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهربابک ، صبح  امروز با حضور موحد رئیس کل دادگستری استان ، دکتر قائینی فرماندار ،مسئولان دولتی، انتظامی و نظامی و امام جمعه  موقت شهرستان شهربابک آیین تودیع ایمان شهسواری  و معارفه علیرضا مظفری  دادستان جدید عمومی و انقلاب شهربابک، برگزار شد.
 
یدالله موحد، رییس کل دادگستری استان در سخنانی دادستان  را در رأس دادستانی و از ارکان مهم سازمان قضایی کشور دانست که وظایف سنگینی دارد و افزود: باعث خوشحالی است که همکاران ما در این مسئولیت خطیر موفق بودند و در تصدی مسئولیت سخت و دشوار  و طاقت فرسا  خود در دستگاه قضا موفق هستند.
رییس کل دادگستری استان کرمان عهده دار شدن امر قضا را دارای منزلت و جایگاه بزرگی دانست زیرا امر قضا منجر به گسترش عدالت  و رفع مفاسد است و با تأکید بر اینکه جایگاه دستگاه قضا در کشور باید ارتقا پیدا کند، اظهارداشت: دستگاه قضا با تعامل قانون مدارانه و همراهی همکاران امنیت می تواند سلامت جامعه را تأمین کند.
وی سه مؤلفه مهم در برنامه تحول دستگاه قضا را سلامت قوه قضاییه، حفظ کرامت مردم و مبارزه بافساد عنوان و بیان کرد: این مؤلفه ها در برنامه های دستگاه قضا با استقبال مردم مواجه شده است و توجه به کرامت انسانی برای دستگاه قضا ضروری است زیرا دستگاه قضا باید گوش شنوا و پایگاه محرومان و مظلومان باشد.
موحد پیشانی دستگاه قضا را دادسرا و دادستان قلمداد کرد و رسیدگی به مشکلات مردم همراه با صبر و احترام به مردم را توصیه کرد و افزود: کارمندان دستگاه قضا از حیث دانش، هوش و ذکاوت و سلامت فکری و اخلاقی از بهترین فرزندان ایران هستند؛ عزت قضات خیلی مهم است و نباید هرکسی به هر دلیل واهی این دستگاه را زیر سوال ببرد زیرا تأکید رهبرمعظم انقلاب داشتن قضات و قدرانی ازخدمات ایشان است.
وی تضعیف دستگاه قضا را از برنامه های معادنین نظام دانست و با بیان اینکه آنان می دانند اقتدار دستگاه قضا جلو توطئه آن ها را گرفته و اقتدار دستگاه اقتدار نظام است؛ در ادامه این مراسم از ایمان شهسواری به عنوان دادستانی موفق و پاک دست که به خوبی از عهده وظایف برآمده تشکر و تقدیر و برای شروع به خدمت مظفری، دادستان جدید شهربابک که در مناطق حساس جنوب سوابق خوبی داشته آرزوی موفقیت کرد.

موحد به داستان جدید توصیه کرد: در فضای تعاملی مثبت و قانون مند به کارخود را ادامه دهید؛ عزت و کرامت مردم راحفظ کنید؛ پناهگاه مردم باشید و از سر دلسوزی و وظایف، شرعی و قانونی به کلمه به کلمه صحبت های مردم گوش و بدون توقف و شبانه روز به مردم خدمت  کنید؛ مردمی بودن مهم است؛ حرف مردم را بشنوید.
 
وی ادامه داد: این شهر یک شهر صنعتی و معدنی است که باید از سرمایه این شهرستان برای توسعه و امنیت حمایت و کمک کنید و به مسائل زیست محیطی توجه داشته باشید.
 
در ادامه دکتر قائینی فرماندار شهربابک اظهار داشت : دوره کاری هر فردی آغاز و پایانی دارد و خوشا به حال فردی که مردم از کار او رضایت داشته باشند . وبا اشاره به حساسیت جایگاه محکمه گفت :آقای شهسواری در این جایگاه موفق و پیروز بیرون آمده است آرزوی توفیق برای ایشان در تمام مراحل زندگی دارم همچنین وی ضمن عرض خوشامد گویی به آقای مظفری بیان داشت کمال همکاری را با جنابعالی داریم .


در ادامه  ایمان شهسواری با اشاره به تلاش برای خدمت صادقانه به مردم شهربابک و بیان این نکته که مردم؛ معیار و سنجش ارزیابی عملکردها هستند؛ گفت: در این مدت تلاش کردم تا امانت مردم را به بهترین شکل ادا کنم و در این مدت تلاش‌هایی صورت گرفته که نتیجه همکاری و همراهی همه مردم خوب شهرستان شهربابک و تعامل همکاران دستگاه قضا بوده است.
وی به مدت ۲سال و ۲ماه عملکرد خود در دستگاه قضایی شهربابک در سمت دادستان اشاره و بیان کرد: یکی از اقداماتی که در این مدت انجام شد به روز کردن امور مردم بود و امروز کمترین تعداد پرونده‌ در مجموعه قضایی باقی مانده در حالی که بیشترین ورودی پرونده را داریم.
در ادامه آقای مظفری در تشریح محورهای برنامه‌های خود بیان کرد: بخش احیای حقوق عامه، بخش مهمی است که برای آن برنامه‌ریزی‌های مفصلی خواهیم داشت ونیزبخش  اجتماعی و فرهنگی به صورت جدی پیگیری خواهد شد وی پیشگیری از وقوع جرم را یکی از وظایفی عنوان کرد که برعهده دادستان‌ها هم قرار داده شده و تصریح کرد: این بخش برای ما اهمیت زیادی خواهد داشت و اقدامات پیشگیرانه را پیگیری خواهیم کرد؛ از همه ادارات، سازمان‌ها و رسانه‌ها می‌خواهم که در این زمینه به دادستانی کمک کنند.
در پایان این مراسم حکم انتصاب علیرضا مظفری به عنوان دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهربابک از طرف حجت الاسلام رئیسی ریاست قوه قضائیه به وی ابلاغ شد.


منبع : فرمانداری شهربابک


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲