مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۳۹۸/۰۷/۳۰

سفراستاندار کرمان به شهربابک

استاندار کرمان در راستای برنامه سفرهای شهرستانی خود به شهربابک سفر کرد.

استاندار کرمان به منظور بازدید از چند کارخانه صنعتی از جمله ذوب مس خاتون آباد و لیچینگ مس و شرکت در جلسه اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید با استقبال امام جمعه، نماینده مردم در مجلس، فرماندار و جمعی از مسئولین محلی وارد شهرستان شهربابک شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهربابک، محمدجواد فدایی استاندار کرمان صبح ۲۹ مهرماه در بدو ورود به شهرستان شهربابک مورد استقبال نماینده مردم شهربابک در خانه ملت، فرماندار شهربابک،امام جمعه شهربابک و جمعی از مسئولین شهرستانی قرار گرفت و سپس ضمن ادای احترام به شهدا، با نثار گل و فاتحه خوانی بار دیگر با آرمان های امام راحل و شهدا تجدید میثاق کرد.

در ادامه محمدجواد فدائی از طرح مجتمع فرهنگی - ورزشی شهدای مس شهربابک و ورزشگاه ۱۰ هزار نفری در دست احداث این شهرستان و پارک صنعت شهربابک بازدید کرد وراستای رفع مشکلات با مسئولان مربوطه بحث و گفت و گو کرد.

درادامه این سفر استاندار کرمان در نشست اقتصادمقاومتی و رفع موانع تولید در محل مس میدوک شرکت کرد. دکتر فدایی تاکید کرد،شرکت مس با تامین نیازهای خود از داخل استان در سالی که به نام رونق تولید نامگذاری شده زمینه رونق واحدهای تولیدی نیمه فعال و غیرفعال را فراهم کند طبق برنامه ریزی این شرکت، 100 واحد نیمه فعال استان کرمان را شناسایی شده که تا پایان سال زمینه رونق تولید این واحدها فراهم می‌شود.
وی اظهار داشت: وضعیت کشت گلخانه ای شهربابک مطلوب نیست وتصریح کرد: طبق مصوبه این نشست سطح زیر کشت گلخانه در شهرستان شهربابک ظرف 6 ماه آینده 50 هکتار خواهد رسید.

فدائی به آلایندگی کارخانه ذوب مس خاتون آباد و طرح های در دست اجرا برای رفع این آلایندگی نیز اشاره و تصریح کرد: راه اندازی مرکز توسعه کسب و کار شهرستان شهربابک بی شک نقش مهمی در تحولات توسعه ای این منطقه ایفا می کند.


وی اظهار داشت: 12 کیلومتر از جاده شهربابک به هرات تا پایان آبان امسال به بهره برداری می رسد .
براساس این گزارش، "سعید قائینی" فرماندار شهربابک نیز در این جلسه گفت: بیش از ۶۰ درصد مصوبات جلسه قبل رفع موانع تولید که با حضور استاندار برگزار شد، اجرایی شده است تعدادی از آنها به دلیل اینکه روند اجرایی طولانی داشته به مرحله اجرا در نیامده است.

وی از تعامل خوب بین مسئولین شهرستان سخن به میان آورد و بیان کرد: عارضه‌یابی۱۰۰ واحد تولیدی در شهرستان انجام شده که امیدواریم بتوانیم با کمک استانداری کرمان در راستای رونق تولید این واحدها قدم های خوب و مناسبی را برداریم.

فرماندار شهربابک با اشاره به مشکلات شهرستان شهربابک در زمینه آلایندگی های شرکت مس خاتون آباد نیز عنوان کرد: طرح‌های رفع آلودگی معدن مس خاتون آباد در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه زمانی خدمات به سرمایه گذاران ارائه نشود روند توسعه کاهش می یابد افزود: زیرساخت ها برای انجام سرمایه گذاری باید فراهم باشد.

حجت السلام علی اصغر انصاری از مسئولان خواست بیشتر به این شهرستان سفر کنند و به روز 19 دی به عنوان روز شهربابک اشاره و از مسئولان و استاندار برای شرکت در جلسه ای به این مناسب دعوت کرد.
وی تاکید کرد: وفاق موجود بین مسئولان یکی از مهمترین خصوصیات مسئولان این شهرستان است به طوری که همواره در کنار هم برای توسعه این شهرستان تلاش می کنند.


استاندار کرمان در ادامه سفر به شهرستان شهربابک با خانواده شهید مدافع حرم سردار محمد جمالی دیدار کرد.

همچنین از کارگاه فرآوری فیروزه واقع در مجتمع مس شهربابک حوزه میدوک از کارخانه لیچینگ مس شهربابک واز کارگاه فیروزه واقع در شهربابک بازدید به عمل آورد.


منبع : فرمانداری شهربابک


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲