مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۳۹۵/۰۵/۱۲

سفر معاونت استانداری و مسئول منطقه شش اقتصاد مقاومتی استان کرمان به شهرستان شهربابک

سفر ذکاء اسدی معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمان به شهرستان شهربابک

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهربابک؛ با توجه به اینکه شهربابک به عنوان ناحیه یک از منطقه شش اقتصاد مقاومتی از سوی رزم حسینی استاندار کرمان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهربابک؛ با توجه به اینکه شهربابک به عنوان ناحیه یک از منطقه شش اقتصاد مقاومتی از سوی رزم حسینی استاندار کرمان و با پیگیری های صورت گرفته از سوی شریفی فرماندار شهربابک انتخاب شده است در این راستا صبح امروز ذکاء اسدی معاون سیاسی و امنیتی استانداری و مسئول منطقه 6 اقتصاد مقاومتی(شهربابک – رفسنجان – انار) استان کرمان در جهت بررسی وضعیت و پتانسیل های موجود و طرح ها و اقدامات صورت گرفته در چهار چوب اقتصاد مقاومتی در شهربابک به این شهرستان سفر نمودند.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری و مسئول منطقه 6 اقتصاد مقاومتی استان کرمان در بدو ورود خود به اتفاق شریفی فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان از روستای جهانی دستکند میمند شهربابک بازدید و از نزدیک وضعیت رونق اقتصادی و جذب توریسم این روستا را مورد بررسی قرار داد و گفت: باید با فراهم نمودن زیر ساخت های مناسب و با جریان دادن زندگی در این روستای جهانی نسبت به تولیدات بومی در محل در جهت رونق صنعت گردشگری و همراه با حفظ این اثر بی نظیر بکوشیم.
معاون استاندار در ادامه سفر خود از چندین طرح از ستاد اقتصاد مقاومتی شهربابک از جمله مجتمع گاوداری حصاروئیه، کارگاه نیمه صنعتی تولید لبنیات شهربابک در این شهرستان بازدید نمود و بر رفع مشکلات آنها از سوی استان قول مساعدت دادند.
وی همچنین بر حمایت و اجرای طرح های زود بازده در چهار چوب اقتصاد مقاومتی تاکید نمودند.
رئیس منطقه شش اقتصاد مقاومتی از مناطق هشتگانه اقتصادی استان کرمان در این سفر از کارگاه تراش سنگ فیروزه در شهربابک بازدید و افزود: باید با مدیریت و نظارت بیشتر نسبت به معرفی و افزایش تولیدات سنگ فیروزه شهربابک در راستای توسعه و رونق کارگاههای تراش این سنگ قیمتی همراه با اشتغالزایی از سوی مسئولین شهرستان تلاش شود.
ذکاء اسدی در پایان سفر خود از معدن مس میدوک، کارگاه تولیدات قطعات ضد سایش مورد نیاز کارخانجات مس و محل اجرای طرح اصلاح نژاد دام در منطقه شهربابک بازدید نمودند.
در ادامه فرماندار شهربابک ضمن خوش آمد گویی و تشکر از سفر ذکاء اسدی معاونت محترم استانداری و مسئول منطقه 6 اقتصاد مقاومتی(شهربابک – رفسنجان – انار) استان کرمان به شهرستان شهربابک گفت: شهرستان پهناور شهربابک با منابع عظیم اقتصادی و معادن مختلف و بخش کشاورزی ، دامپروری و صنعت گردشگری با وجود آ ثار باستانی از جمله میمند چند هزارساله شهربابک میتواند فرصت و ظرفیت بسیار خوبی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی نه تنها در استان بلکه در کشور باشد.
شریفی با اشاره به افزایش آمار گردشگران پس از ثبت جهانی میمند شهربابک، افزود: از ابتدای امسال تاکنون گردشگر خارجی زیادی از میمند بازدید نموده اند که رشد قابل توجهی نسبت به سال گذشته داشته است.
وی در بازدید از کارگاه تراش سنگ فیروزه و معدن مس میدوک خواستار رفع هرچه سریعتر مشکل واگذاری فیروزه به تعاونی ها شد و تاکید کرد: بیش از ۱۰۰ تعاونی در زمینه فیروزه فعالیت دارند و با رفع مشکل مجوز، حداقل ۱۰۰۰ شغل ایجاد خواهد شد.
فرماندار شهربابک در بازدید از روند اجرای طرح اصلاح نژاد دام و مجتمع گاوداری حصاروئیه در شهرستان کفت: ما باید به سمت دامداری صنعتی پیش برویم و در همین راستا از آغاز طرح اصلاح نژاد دام تا کنون 2235 رأس گوسفند اسفنج گذاری شده است و انشاالله تا پایان سال  ۳۰۰۰ راس گوسفند و بز به نژاد های رومانوف، آلپاین و سانن اصلاح نژاد خواهند شد و همچنین از مسئولین استان نیز می خواهیم در خصوص صدور مجوز تغییر کاربری مجتمع های دام سنگین به سبک و نیز تسهیل صدور مجوز صادرات دام مازاد شهرستان مساعدت کامل نمایند.
ایشان خطاب به معاون استانداراظهار داشت: شهربابک از ظرفیت های بی نظیری در زمینه صنعت و معدن، کشاورزی و دامداری، و گردشگری و صنایع دستی است و با همدلی و وحدتی که میان مسئولین شهرستان وجود دارد، زمینه ی مناسبی برای توسعه اقتصادی شهرستان وجود دارد و ما از مسئولین استان می خواهیم که در جهت شکوفایی استعدادهای شهربابک توجه ویژه ای داشته باشند، چراکه شهرستان شهربابک بستر مناسبی برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.


منبع : فرمانداری شهربابک


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار